Ons nieuws
Trip naar Milaan met Nicole & Jannet
Rotterdam, 7 november
Donderdag 7 november gaat de wekker heel vroeg en dit alles voor een
uitstapje Milaan op uitnodiging van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA Airways,
samen met onze BTP-collega’s.
Het OV rijdt nog niet zo vroeg en we maken dankbaar gebruik van Valet Parking service op Schiphol. Je rijdt de auto tot voor de deur in de bocht van vertrekhal 2/3, levert de sleutel in en je auto wordt naar een parkeerplek gereden. Ideaal, niet zoeken naar parkeerplaats en gelijk doorlopen naar in dit geval vertrekhal 1 voor ontmoeting van onze medereizigers.
Het tijdslot voor security is gereserveerd, zeker een aanrader want ook op deze vroege morgen
is het al behoorlijk druk en kan een groot gedeelte van de groep zo doorlopen.
Maar ook een reisagent op reis vergeet wel eens dat vloeistoffen, meer dan 100 ml per stuk,
nog steeds niet zijn toegestaan, dus alsnog wachten tot alle handbagage is goedgekeurd.
Hoogste tijd voor een kop koffie bij La Place.
Vertrek vanaf gate C13 verloopt keurig op tijd en om 07.00 uur gaan we de lucht in met de extra beenruimte van de economy comfort, waarna we 1.30 uur later landen in mistig Milaan.
Met een OV dagkaart gaan we met de metro naar onze eerste stop, Le Pasticcerie Martesana, de tip voor koffie en iets lekkers. Inmiddels begint de zon lekker te schijnen en ontmoeten we onze Nederlandse gids van Baja Bikes voor deze ochtend. Al fietsend maken we kennis met Milaan met haar culturele hoogtepunten als de Duomo (kathedraal) van Milaan, Galleria Vittorio Emanuelle II, kasteel Castello Sforzesco, het museum Pinacoteca di Brera.
Fietsen maakt hongerig en we stoppen voor een heerlijke Italiaanse lunch bij Officina 12, een kleinschalig restaurant aan 1 van de vele grachten van Milaan. En dan hebben we nog een paar uurtjes de tijd om Milaan zelf te ontdekken waarbij de één met een borrel op het terras gaat zitten, gaan anderen met de lift naar het dak van de kathedraal de Duomo met een weids uitzicht over de stad.
En dan komt aan deze leuke citytrip ook weer een eind en verlaten we mooi en verlicht Milaan met de metro naar de luchthaven. Hier krijgen we toegang tot de ITA Airways lounge.
Voorzien van diverse hapjes/drankjes, uitzicht op de landingsbaan en schermen om onze vlucht te monitoren genieten we van deze extra luxe tijdens het wachten op de vlucht.
Op de terugreis wordt “standaard economy class” gevlogen en na de vele stappen van deze dag verlangen we stiekem toch wel een beetje naar de economy comfort van de heenreis.
Ook deze vlucht verloopt voorspoedig en om 23:00 uur landen we op Amsterdam, waarbij de auto al weer keurig klaar staat en we zo door kunnen rijden naar huis.
We zijn bijna 24 uur op pad, maar het was op en top geslaagd dankzij ITA Airways!
Arrivederci !